Tomasz Brach

Dealer easyMarkets, odpowiedzialny za analizę rynku walut, surowców i giełd. Nadzoruje obsługę transakcyjną klientów w Oddziale easyMarkets w Polsce. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Na rynku finansowym od 2003 roku. Doświadczenie zdobywał jako makler, dealer rynku międzybankowego oraz animator papierów wartościowych w biurach maklerskich i bankach.

Notowania pary walutowej AUDJPY dotarły w tym roku do kluczowego poziomu oporu w okolicach 89.00/10. Jak widać na poniższym wykresie dziennym, sprawdzał się on już w tej roli w roku ubiegłym, najpierw w lipcu, a następnie w październiku.

Z kolei na wykresie 4-godzinnym widoczne jest odbicie od tego kluczowego oporu, w rezultacie którego przełamana została linia trendu. Cena następnie skierowała się do lokalnego wsparcia na 87.75, które jest obecnie testowane.

Skuteczne pokonanie wsparcia na 87.75 otworzy drogę dalszym spadkom. Najbliższy istotny cel krótkoterminowy stanowić może poziom 86.42 działający wcześniej jako opór. Nieco wyżej, blisko 86.90 znajduje się jeszcze 50% zniesienie ruchu wzrostowego mierzonego od dołka z lipca 2017 do tegorocznych maksimów.

Pro-spadkowe nastawienie na tej parze zostanie natomiast zakwestionowane dopiero w momencie wybicia notowań ponad szczyt na 89.10.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0