Tomasz Brach

Dealer easyMarkets, odpowiedzialny za analizę rynku walut, surowców i giełd. Nadzoruje obsługę transakcyjną klientów w Oddziale easyMarkets w Polsce. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Na rynku finansowym od 2003 roku. Doświadczenie zdobywał jako makler, dealer rynku międzybankowego oraz animator papierów wartościowych w biurach maklerskich i bankach.

Notowania pary walutowej AUDCAD jeszcze do niedawna poruszały się ponad długoterminową linią trendu prowadzoną od minimów z 2015-go roku. Jak jednak widać na poniższym wykresie tygodniowym, linia ta została przełamana w ubiegłym miesiącu.

Ponadto w minionym tygodniu wspomniana linia trendu została przetestowana od dołu w roli oporu. Rezultatem tego jest niedźwiedzi pin bar, który wskazuje na potencjał do spadków. Najbliższe kluczowe wsparcie, które może być celem dla długoterminowych pozycji krótkich widoczne jest w okolicach 0.94.

Warto także przybliżyć nieco wykres do interwału dziennego, gdzie po wspomnianym teście nowego oporu w postaci przełamanej linii trendu doszło w piątek do silnego odbicia. Wczoraj, po oświadczeniu Banku Rezerw Australii, który zdecydował się utrzymać stopę kasową na poziomie 1,5% miała miejsce próba odrobienia strat jednak okazała się ona nieudana,  a dodatkowo dziś ustanowione zostały nowe minima.

Obecnie notowania zmierzają do dołka z ubiegłego miesiąca. Jego skuteczne pokonanie może wiązać się z napływem ofert i dalszym osłabieniem pary walutowej AUDCAD.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0