Tomasz Brach

Dealer easyMarkets, odpowiedzialny za analizę rynku walut, surowców i giełd. Nadzoruje obsługę transakcyjną klientów w Oddziale easyMarkets w Polsce. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Na rynku finansowym od 2003 roku. Doświadczenie zdobywał jako makler, dealer rynku międzybankowego oraz animator papierów wartościowych w biurach maklerskich i bankach.

Notowania pary walutowej GBPCHF w ciągu ostatniego miesiąca kilkukrotnie testowały linię trendu biegnącą od dołka z października 2017 r. Z kolei od góry wzrosty ograniczała strefa oporu w obrębie 1.3320.

Jak jednak widać na wykresie dziennym poniżej, środowa sesja po odbiciu od linii trendu zamknęła się ponad oporem na 1.3320 ustanawiając przy tym nowe maksima w 2018 roku. Także wczoraj kupującym udało się utrzymać kurs na zamknięciu ponad wspomnianym oporem.

Strefa wsparcia rozciąga się od poziomu wcześniejszego oporu na 1.3320 do okolic 50% zniesienia ostatniego impulsu wzrostowego blisko 1.3295. Dopóki notowania utrzymują się w / ponad tą strefą można obecny ruch spadkowy za korektę i szukać okazji do zajęcia pozycji długiej, zgodnej z trendem krótkoterminowym.

Najbliższy opór stanowią tegoroczne maksima przy 1.3366, a kolejny stanowi obszar w pobliżu 1.3430, skąd 8-go grudnia ubiegłego roku doszło do znacznej wyprzedaży i powrotu pod opór na 1.3320.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0