Tomasz Brach

Dealer easyMarkets, odpowiedzialny za analizę rynku walut, surowców i giełd. Nadzoruje obsługę transakcyjną klientów w Oddziale easyMarkets w Polsce. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Na rynku finansowym od 2003 roku. Doświadczenie zdobywał jako makler, dealer rynku międzybankowego oraz animator papierów wartościowych w biurach maklerskich i bankach.

W szerszym kontekście notowania pary walutowej AUDCAD poruszają się w konsolidacji między wsparciem na 0.9643, a oporem blisko 1.0334. Od końca kwietnia 2017 r. w ramach ruchu bocznego miał miejsce trend spadkowy, który skierował cenę od omawianego wyżej oporu, do wsparcia na 0.9643.

Jak widać na wykresie tygodniowym poniżej, trend spadkowy został zakwestionowany po odbiciu od kluczowego wsparcia / dolnego ograniczenia konsolidacji, a następnie przełamaniu linii trendu w październiku ubiegłego roku.

Miniony tydzień przyniósł kolejny postęp, przełamany zostały bowiem istotny opór w okolicach 0.9900, a notowania utworzyły nowy, wyższy szczyt, co potwierdza zmianę trendu na wzrostowy. Obecnie można zatem rozglądać się za okazjami zakupowymi po korektach. Najbliższe, kluczowe wsparcie zapewnia teraz przełamany opór na 0.9900.

W przypadku kontynuacji wzrostów warto mieć na uwadze pobliskie opory na 1.0060 oraz 1.0200, które mogą powstrzymywać kupujących w drodze do górnego ograniczenia szerokiej konsolidacji na 1.0334.

 

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0